خانه / پربازدیدترین مطالب / سومین قدم برای بهبود برند کارفرما: از کارمندان برای برندسازی استفاده کنید

سومین قدم برای بهبود برند کارفرما: از کارمندان برای برندسازی استفاده کنید

کارمندان_خوشحال

در نوشته‌های گذشته قدم‌های اول و دوم برای بهبود برند کارفرما را بررسی کردیم. در این نوشته به بررسی اهمیت نقش کارمندان شرکت در بهبود برند کارفرمای یک سازمان می‌پردازیم.

در پست‌های گذشته گفتیم که داشتن یک پیام واحد و متفاوت برای بهبود برند امری ضروریست و شناخت کارکنان یکی از موثرترین عوامل در ساخت یک برند است. در سازمان شما یک گروه کلیدی وجود دارد که بهترین شناخت را از کارکنان حال حاضر و آینده سازمانتان دارد، خود کارکنان شرکت!

در گذشته، ایجاد یک پیام واحد و شرح مزایای محیط کار توسط سازمان برای برندسازی کارفرما کافی بود. ولی امروزه با همه‌گیر شدن شبکه‌های اجتماعی، تاثیر به اشتراک گذاری تجربیات کاری کارمندان سازمان در برندسازی کارفرما اهمیت بیشتری پیدا کرده است.

چگونه از تجربیات کارمندان برای بهبود برند کارفرما استفاده کنیم؟

از کارمندان خود بخواهید که تجربیات خودشان در محیط کاری را با شما در میان بگذارند. این تجربیات می‌تواند شامل تاثیر سازمان شما بر مسیر شغلی آنها، ویژگی‌های مثبت در مقایسه با محل کار قبلی، موفقیت‌هایی که کسب کرده‌‌اند و پیشرفت‌هایی که داشته‌اند باشد. این تجربیات را درقسمت معرفی اعضای سایت سازمانتان قرار دهید. در معرفی اعضای سازمان، اجازه بدهید که ویژگی‌های شخصیتی کارکنان نمایان باشد تا بازدیدکننده‌ها احساس نزدیکی بیشتری با اعضای سازمان شما داشته باشند. هرچه تنوع سمت‌ها در این بخش بیشتر باشد تاثیر بیشتری روی بهبود برند کارفرمای شما دارد. پس فقط نظرات و تجربیات مدیران ارشد را در سایت قرار ندهید!

یکی از بهترین نمونه‌های این نوع برندسازی کارفرما را در سایت شرکت همکاران سیستم می‌توانید مشاهده کنید. با دیدن این صفحه به صورت ناخودآگاه حس نزدیکی با اعضای این شرکت می‌کنید و به کار کردن در این سازمان ترغیب می‌شوید. این صفحه نشان می‌دهد که موفقیت‌های همکاران سیستم اتفاقی نبوده است!

یکی دیگر از روش‌های استفاده از تجربیات کارمندان برای بهبود برند کارفرما، ایجاد یک وبلاگ برای سازمان و به اشتراک گذاشتن اتفاقات و تجربیات مثبت کارکنان سازمان در این وبلاگ است.

از قدرت شبکه‌های اجتماعی غافل نشوید

قدرتمندترین رسانه برای برندسازی از طریق تجربیات کارکنان شبکه‌های اجتماعی است. اکانت‌های اینستاگرام و لینکداین سازمانتان باید فعال باشند. در این اکانت‌ها بر خلاف سایت سازمان، می‌توانید اتفاقات روزمره سازمانتان را به اشتراک بگذارید و از این طریق به کارمندان آینده‌تان حس نزدیکی با محیط کاری شرکتتان را منتقل کنید. به عنوان یک نمونه، این پست از اکانت اینستاگرام کافه بازار را مشاهده کنید.

برندسازی کارفرما کافه بازار

در این عکس میبینیم که کارمندان پشتیبانی این شرکت (که در اکثر سازمان‌ها طاقت‌فرساترین شغل را دارند) برای تیم‌سازی برای همکارانشان هدیه خریده‌اند و به فکر زیباسازی محیط کارشان هم هستند. و مهمتر اینکه این اختیار از طرف سازمان به آنها داده شده و با به اشتراک گذاری در اکانت رسمی شرکت، از آنها تقدیر شده است. دیدن این عکس چه حسی به شما می‌دهد؟

مطلب پیشنهادی

رهبری

چند سوال برای سنجش مهارت رهبری

در این نوشته چند نمونه از سوالات مرتبط با مهارت رهبری را بررسی می‌کنیم. با …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *