خانه / پربازدیدترین مطالب / دومین قدم برای بهبود برند کارفرما: کارمندان خود را بشناسید

دومین قدم برای بهبود برند کارفرما: کارمندان خود را بشناسید

شناخت کارکنان

یکی از مهم‌ترین موارد برای ساختن برند تجاری، شناخت مشتریان است. ساختن یک برند تجاری بدون داشتن شناخت از مشتریان عملا غیر ممکن است. در مورد برندسازی کارفرما هم همین امر صادق است، کافیست به جای کلمه مشتری، کلمه کارمند را قرار دهید!

تبلیغات، شعار‌ها و پیام‌های عمومی و کپی شده اثر مخربی روی برند دارند. همه ما به صورت ناخودآگاه اینگونه پیام‌ها را نادیده می‌گیریم. تبلیغات مرتبط با جذب نیرو هم از این قاعده مستثنی نیستند. برای جلب توجه کارجویان ماهر، ما نیاز به چیزی بیش از یک متن کپی شده و تکراری داریم.

چگونه یک برند کارفرمای متفاوت بسازیم؟

با همه‌گیر شدن شبکه‌های اجتماعی، توجه به کارمندان به یکی از مهمترین عوامل ساخت برند کارفرما تبدیل شده است. شما باید بدانید که جامعه هدفتان چه رفتاری در فضای مجازی دارد. باید نیازها، اهداف و ترس‌های آنها را بشناسید. باید بدانید که چه عوامل و کسانی روی انتخاب مسیر شغلی آنان تاثیر می‌گذارند.

حتما شما هم در شبکه‌های اجتماعی مثل لینکداین تبلیغات شعارگونه و  کپی شده شرکت‌ها برای جذب کارجویان را دیده‌اید و بدون توجه از آنها گذر کرده‌اید. و همینطور در موارد بسیار معدودی، دیدن تبلیغات شما را کنجکاو کرده و به سایت کارفرما رفته‌اید و حتی درخواست همکاری برایشان ارسال کرده‌اید. بزرگترین تفاوت این دو نوع برند کارفرما، در شناخت و عدم شناخت کارجویان خلاصه می‌شود.

چگونه نسبت به کارکنان شناخت بهتری پیدا کنیم؟

بهترین روش شناخت کارجویان، جستجو در لینکداین است. روش این کار ساده است، در لینکداین به دنبال آگهی‌های استخدام مرتبط با موقعیت‌های شغلی سازمان خود بگردید و پست‌های مرتبط با آنها را بررسی کنید. مهمترین قسمت این پست‌‌ها، قسمت نظرات است. با خواندن نظرات کارجویان می‌توانید به نگرانی‌ها و علایق آنها پی ببرید.

یک روش دیگر، دنبال کردن کارجویان در لینکداین و توجه به پست‌های آنهاست. به عنوان مثال، اگر شما به دنبال یک برنامه‌نویس هستید و متوجه شده‌اید که اکثر برنامه‌نویسان از اینکه صبح زود باید در محل کار حاضر شوند شکایت می‌کنند. می‌توانید برای افزایش جذابیت برند کارفرمای خود، قول ساعات کاری شناور را به آنها بدهید.

بعد از شناخت نیاز‌های کارجویان، می‌توانید با خیال راحت یک برند کارفرمای خاص بسازید و از فواید آن بهره‌مند شوید. علاوه بر این، با شناخت نیاز‌های کارجویان، می‌توانید شرایط کاری کارمندان فعلی شرکت را بهبود ببخشید و از پتانسیل برندسازی که کارکنان یک سازمان در شبکه‌های اجتماعی دارند حداکثر استفاده را بکنید.

در مطالب بعدی روش‌های استفاده از قدرت شبکه‌های اجتماعی کارکنان برای برند‌سازی کارفرما را بیشتر بررسی می‌کنیم. برای اطلاع از انتشار مطالب بعدی، حتما در خبرنامه ایمیلی ما در پایین صفحه ثبت‌نام کنید.

مطلب پیشنهادی

رهبری

چند سوال برای سنجش مهارت رهبری

در این نوشته چند نمونه از سوالات مرتبط با مهارت رهبری را بررسی می‌کنیم. با …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *