خانه / پربازدیدترین مطالب / برندسازی کارفرما چیست و چگونه به رشد کسب و کار شما کمک می‌کند؟

برندسازی کارفرما چیست و چگونه به رشد کسب و کار شما کمک می‌کند؟

برندسازی کارفرما

برند کارفرما از شهرت یک شرکت و ویژگی‌هایی که برای کارمندان بالقوه دارد تشکیل شده است. مفاهیم مطرح شده در برندسازی کارفرما تشابه زیادی با مفاهیم مرتبط در برندهای تجاری دارد. به عنوان مثال، گزاره ارزش(value proposition) یکی از مهمترین ویژگی‌های مرتبط با یک برند است. داشتن برند خوب و خوشنام به جذب و حفظ کارکنان شایسته کمک می‌کند.

به دلیل افزایش روزافزون تقاضا برای جذب نیروهای ماهر، پروسه پر کردن موقعیت‌های شغلی خالی شرکت‌ها هر روز طولانی‌تر می‌شود و به گفته متخصصین منابع انسانی، امروزه جذب کارکنان ماهر بسیار سخت‌تر از گذشته شده است.

طبق تحقیقات انجام شده، برند‌های خوشنام بیش از دو برابر برند‌‌های بدنام درخواست استخدام دریافت می‌کنند و هزینه جذب و نگهداری نیروها برایشان به مراتب پایین‌تر است.

با این تفاسیر، از همین الان باید برای ساخت یک برند خوشنام برنامه‌ریزی کنید.

امروزه به دلیل همه‌گیر شدن شبکه‌های اجتماعی مثل اینستاگرام، پرسنل یک شرکت تاثیر بسیار بزرگی روی برند کارفرما می‌گذارند. این تاثیر مشابه تاثیری است که فعالیت‌های شبکه‌های اجتماعی مصرف‌کننده‌های یک محصول روی برند تولید‌کننده می‌گذارد.

دلایل اهمیت برندسازی کارفرما چیست؟

1. برندهای خوشنام بیش از دو برابر برندهای بدنام درخواست همکاری دریافت می‌کنند.

برندهای خوشنام هزینه کمتری برای جذب و نگهداری نیروهای ماهر می‌پردازند. برندهای بدنام برای جذب نیرو مجبورند بیشتر تلاش کنند و همچنین برای نگه‌داشتن نیروها و جلوگیری از ریزش نیرو هزینه‌های بیشتری متقبل می‌شوند.

2. اغلب کارجویان ماهر ترجیح می‌دهند برای یک برند بدنام کار نکنند.

طبق یک نظر‌سنجی، بیش از 50 درصد کارجویان ترجیح می‌دهند در یک شرکت با برند بدنام استخدام نشوند، حتی اگر در آن شرکت درآمد بیشتری داشته باشند.

3. برند بدنام کارفرما را مجبور می‌کند که برای جذب نیرو، حقوق بیشتری بپردازد.

شرکت‌های بدنام تا 10 درصد بیشتر حقوق پرداخت می‌کنند. جمع این هزینه برای همه کارکنان شرکت، رقم بسیار قابل توجهی است.

4. مدیران منابع انسانی به دلیل کمبود نیروی ماهر، مشکلات فراوانی برای جذب نیرو دارند.

طبق تحقیقات، بیش از 70 درصد مدیران منابع انسانی معتقدند که نسبت به گذشته، در استخدام نیروهای متخصص دچار مشکلات بیشتری هستند.

5. کارجویان در شبکه‌های اجتماعی درباره شرکت‌ها تحقیق می‌کنند.

نظرسنجی‌ها نشان می‌دهند که بیش از 75 درصد کارجویان قبل از ارسال درخواست همکاری، در شبکه‌های اجتماعی، بخصوص لینکداین و اینستاگرام، درباره شرکت تحقیق می‌کنند. مهمترین روش به کار رفته برای شناخت یک شرکت، بازدید از پروفایل‌های کارمندان است. بیشتر از 70 درصد از کارجویان موثرترین عامل تصمیم‌گیری برای استخدام در یک شرکت را نظر کارمندان فعلی آن شرکت می‌دانند.

 

همانطور که به برند تجاری خود اهمیت می‌دهید، از تاثیر روزافزون برند شرکتتان به عنوان یک کارفرما نباید غافل شوید. شما باید به تک تک ابعادی که روی تجربه مثبت یک کارمند در شرکت شما موثرند دقت کنید. از متن آگهی استخدام گرفته تا پروسه جذب، پروسه شروع به کار، گزاره ارزش(value proposition) کارفرما. در نوشته‌های بعدی به هر کدام از این ابعاد بیشتر می‌پردازیم.

برای اطلاع از انتشار مطالب بعدی، حتما در خبرنامه ایمیلی ما در پایین صفحه ثبت‌نام کنید.

مطلب پیشنهادی

رهبری

چند سوال برای سنجش مهارت رهبری

در این نوشته چند نمونه از سوالات مرتبط با مهارت رهبری را بررسی می‌کنیم. با …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *