خانه / پربازدیدترین مطالب / اولین قدم برای بهبود برند کارفرما: مسئول برند را مشخص کنید

اولین قدم برای بهبود برند کارفرما: مسئول برند را مشخص کنید

مسئول برنداولین قدم برای بهبود برند کارفرمای شرکت شما، تعیین مسئول برند است. در بین متخصصان اختلاف نظر و سردرگمی در مورد اینکه چه سمتی باید مسئولیت برند سازی را بر عهده بگیرد، وجود دارد. بعضی با توجه به اهمیت روزافزون برندسازی کارفرما، مدیرعامل را مسئول این کار می‌دانند. دیگران مدیران منابع انسانی را به دلیل تخصص بیشترشان در مسائل مرتبط با کارمندان برای این کار مناسبتر می‌بینند. همانطور که در پست‌های گذشته گفتیم، کارمندان شرکت هم نقش مهمی در بهبود یا تخریب برند کارفرمای شرکت دارند.

متخصصان برندسازی فقط روی یک مورد با هم توافق دارند: رهبری مرکزی!

در صورت نداشتن رهبری مرکزی، کارها بدون هماهنگی انجام می‌شود و خروجی بخش‌های مختلف با هم همخوانی ندارد. شما برای برند کارفرمای شرکتتان باید یک پیام واحد داشته باشید، در غیر این صورت اثربخشی تلاش‌هایتان برای بهبود برند کم می‌شود. پس اولین قدم، انتخاب مسئول برند است.

مسئول برند کارفرما در شرکت چه کسی باید باشد؟

پاسخ دادن به این سوال کار آسانی نیست. هاروارد بیزنس ریویو در این مقاله پیشنهاد می‌کند که مدیرعامل مسئولیت برندسازی کارفرما را بر عهده بگیرد. دلیل این پیشنهاد افزایش روزافزون نقش استراتژیک برندسازی کارفرما در جذب نیروی انسانی ماهر و به تبع آن، موفقیت کسب و کار‌هاست. این مقاله همچنین به نقش پررنگ واحد بازاریابی به دلیل اهمیت یافتن شبکه‌های اجتماعی در بهبود برند کارفرما اشاره می‌کند.

در هر سازمان، با توجه به شرایط و اهداف خود باید مسئول برند را انتخاب کند. پاسخ به این سوالات شما را در انتخاب درست یاری می‌کند:

  1. دلیل اهمیت برندسازی کارفرما برای سازمان ما چیست؟
  2. امیدواریم با بهبود برند کارفرمای سازمان به چه نتیجه‌ای برسیم؟
  3. خروجی‌های مورد نظر چیست؟ کدام خروجی برای سازمان ما اولویت بیشتری دارد؟
  4. یا مسئول برند وظیفه جذب و نگهداری نیروها را خواهد داشت؟ کدام دپارتمان در حال حاضر مسئول این وظایف است؟
  5. بین برند تجاری و برند کارفرمای سازمان ما هماهنگی و همگرایی وجود دارد؟
  6. برای بهبود برند به بازاریابی و فعالیت در شبکه اجتماعی نیاز داریم؟

با توجه به پاسخ‌های شما به این سوالات، می‌توان مدیرعامل، بخش بازاریابی و یا دپارتمان منابع انسانی را به عنوان مسئول برندسازی کارفرما انتخاب کرد. در صورتی که هدف اصلی شما از برندسازی، بهبود جذب نیرو و نگهداری کارمندان است، دپارتمان منابع انسانی برای برعهده گرفتن این مسئولیت مناسب‌تر است. در صورتی که نیاز دارید برند تجاری و برند کارفرمای سازمانتان هماهنگ باشند، بخش‌ بازاریابی و یا مدیرعامل می‌توانند این مسئولیت را برعهده بگیرند.

فارغ از اینکه چه کسی مسئول ساخت برند کارفرما در شرکت شما است، مهمترین ویژگی یک برنامه موثر برای بهبود برند کارفرما داشتن یک پیام واحد برای کارجویان است. در مطالب بعدی بیشتر به این مورد خواهیم پرداخت.

برای اطلاع از انتشار مطالب بعدی، حتما در خبرنامه ایمیلی ما در پایین صفحه ثبت‌نام کنید.

مطلب پیشنهادی

رهبری

چند سوال برای سنجش مهارت رهبری

در این نوشته چند نمونه از سوالات مرتبط با مهارت رهبری را بررسی می‌کنیم. با …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *